Európai választások – út megbékéléshez

2019. május 23., címkék: európai protestáns egyházak közössége (geke/cpce), geke, európai parlament (EP), választás

Az Európai Protestáns Egyházak Közösségének Tanácsa (GEKE) nyilatkozatot adott ki, amelyben az európai parlamenti választásokon való részvételre buzdítja a kontinens állampolgárait.

Szíria holnapja keresztyén szemmel

2019. április 07., címkék: európai parlament (EP), közel-kelet, európai egyházak konferenciája (cec)

Az Európai Egyházak Konferenciája (CEC) és ökumenikus társszervezetei az Európai Parlament Hölvényi György képviselő vezette munkacsoportjával közösen szervezett szemináriumot Szíria jövőjéről.

Az Európai Parlament a keresztyénüldözés ellen

2015. december 03., címkék: keresztényüldözés, európai parlament (EP)

Magas rangú találkozó keretében foglalkozott az Európai Parlament (EP) a világszerte erősödő keresztyénüldözéssel december 1-én Brüsszelben.

Ökumenikus kampány az Európa Parlamentben a Palesztinai békéért

2011. október 11., címkék: ökumenikus fórum palesztínáért és izraelért, ferenczy enikő, európai parlament (EP)

Az EAPPI, Ökumenikus Kísérőprogram Palesztinában és Izraelben (Ecumenical Accompaniment Programme in Palestine and Israel), amely az Egyházak Világtanácsának (EVT) kezdeményezésére jött létre, 2011. október 10-14. között Palesztina megszállásának megszűntetését ösztönző akcióhetet szervez a brüsszeli Európa Parlamentben. Az EAPPI programjához az MRE 2008-ban csatalakozott.

Az EP elítélte a keresztyének elleni erőszakot

2011. január 22., címkék: európai parlament (EP), egyházellenes, keresztényüldözés

Állásfoglalásban emelte fel hangját az Európai Parlament (EP) a keresztyénekkel szembeni és minden más vallási indíttatású erőszak ellen csütörtökön.

Holland református EU-képviselő levele a kínai elnökhöz

2010. november 29., címkék: keresztényüldözés, európai parlament (EP)

Az egyik holland református parlamenti párt, az SGP EU-képviselője, Bas Belder nyílt levelet intézett Hu Jintao kínai elnökhöz, hogy segítsen egy keresztyén ügyvéd szabadon bocsátásában.

Brüsszeli felhívás a vasárnapok munkaszüneti jellegének védelméért

2010. március 25., címkék: Ökumené, európai parlament (EP), vasárnap, európai egyházak konferenciája (cec), ökumené

EU-képviselők nagyszámú csoportja, továbbá egyházak és szakszervezetek közösen követelik a vasárnap védelmét az EU-ban – olvasható egy szerdán kiadott felhívásban.

Európai mozgósítás a vasárnap védelméért

2010. március 08., címkék: Nagyvilág, konferencia, európai parlament (EP), európai unió püspöki bizottsága (COMECE), vasárnap

Az Európai Unió Püspöki Konferenciáinak Bizottsága (COMECE) támogatja azt a konferenciát, amelyet a vasárnap védelmében tartanak március 24-én, szerdán a brüsszeli EU Parlamentben.

EU méltatás az egyházak fontos szerepéről

2010. február 06., címkék: Nagyvilág, egyházi szerepvállalás, európai parlament (EP), jerzy buzek

Az EU Parlament elnöke, a lengyel Jerzy Buzek méltatta az egyházak szerepét a szociális Európa megvalósításában. Főként a szoilidaritás és az együttműködés területe az, ahol előljárnak.

Rendreutasították Romániát a görög katolikus kárpótlás ügyében

2010. január 31., címkék: Ökumené, európai parlament (EP), görög katolikus egyház, kárpótlás, ökumené

Az Európai Bíróság utasította a román kormányt, hogy kárpótolja a Görög Katolikus Egyházat a kommunista uralom alatt elkobzott egyházi tulajdonok visszaszolgáltatásának elmaradása miatt. A rendelkezés később hatással lehet hasonló viták tárgyalásában.

Levél a magyarországi Európa Parlamenti képviselőkhöz

2009. augusztus 31., címkék: ittzés jános, huszár pál, Háttér, evangélikus egyház, európai parlament (EP), nyelvtörvény, szlovákia, bölcskei gusztáv

Magyarországi Református Egyház
Magyarországi Evangélikus Egyház

Tisztelt Európa Parlamenti Képviselők!

Európától kérnek segítséget - levélben fordultak az EP képviselkőkhöz az egyházak

2009. augusztus 31., címkék: evangélikus egyház, nyelvtörvény, európai parlament (EP), Hírek

Érthetetlennek tartja a református és az evangélikus egyház, hogy az Európai Unió belügynek tekinti a szlovák-magyar ellentéteket.